• Yeni Nesil Yutma Terapisi
Yeni Nesil Yutma Terapisi
Ürün Kodu : OnEdu-125       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
3,313.42 TL   +Kdv

Disfaji Terapisinin yeni dünyası, daha iyi sonuçlara ve daha kısa tedavi sürelerine yerini bırakmak zorunda kalacaktır. Telafi edici stratejilere ve beslenmelerin derecesini düşürmeye odaklanan eski tedavi felsefesi geride kaldı. Disfaji terapisti, anatomi, fizyoloji, kinesyooji ve zorlu seviyelere kadar derecelendirme terapisi arasındaki doğrudan bağlantıları görmeyi öğrenmelidir.

 

Bu eğitim, yutma sürecini ön aşamasından yemek borusuna kadar kas fonksiyonu ve sinir innervasyonu dahil olmak üzere inceleyecektir. Yutkunma değerlendirmesi ve hasta başında değerlendirme yapmadan önce kapsamlı bir çizelge incelemesi ve ilaç geçmişi çok önemlidir. Yaşlanmaya bağlı duyusal değişiklikler ve hastanın beslenmesini etkileyen sağlık süreçleri ve besin seçimi üzerinde tartışılacaktır.

 

En güncel araştırmalar; felç, Parkinson hastalığı, ALS, MS, baş/boyun kanseri ve diğer disfajiyle sonuçlanan hastalık süreçleri göz önünde bulundurularak (yutkunmanın her evresinde neler bekliyoruz ve bizim terapi programımızla ilişkisi ne) sunulacaktır. İşlevsiz yutkunmanın MBS(Modified Barium Swallow/ Değişkin-modifiye baryum yutkunma)  ve FEES (Modified Barium Swallow/ Değişkin-modifiye baryum yutkunma) adımları gözden geçirilecek ve sonuçlar incelenecektir. Hem yutkunma etkililiğini arttırmak amacıyla kasın rehabilitasyonu için hem de optimum beslenme ve hidrasyonu sağlamak için; beslenme modifikasyonu/seçimi, dengeleyici stratejiler ve egzersizler birleştirilmiştir. Hasta, çalışan ve aile eğitimi dokümantasyonu ve terapi notları -içeriklerini ve yetkin terapi dökümantasyonunu iyi anlamak amacıyla- gözden geçirilecektir.

 

 

 

Denise Dougherty, MA, CCC-SLP

 

Denise Indiana’da hem çocuk hem de yetişkinler için terapi hizmeti sunan özel bir kliniğin hem sahibi hem de yöneticisidir. Disfajiyi içeren haksız ölüm ve ihmal davalarında hukuki danışman olarak çalışmaktadır. ASHA yayınları tarafından basılmış “Özelde Pratik Temelleri: Konuşma ve Dil Terapistleri için Uygulama Rehberi” kitabının editörlerinden birisidir. ASHA Leader’de görüntülenen çok sayıda makale yazmıştır ve atölyeler düzenlemiştir. BWI, Anguilla’daki “Arijah Çocuk Vakfı”nda danışman olarak özel ihtiyacı olan çocuklar için değerlendirme ve terapi programları düzenlemiştir. Delaware, Dover’daki Wesley Koleji ve Pensilvanya York Kolejinde yardımcı fakülte üyeliği yapmıştır. Odyoloji ve Konuşma Patolojisi Özelde Uygulama Akademisi’nde(AAPPSPA) geçmişte başkanlık yapmıştır ve akademinin 2007 Onur Ödülünü ve 2014 Mükemmelliyet Ödülünü kazanmıştır. Medicare yararlanıcılarına sunulan hizmetlerin etkililiğini, verimliliğini, ekonomisini ve kalitesini iyileştirmek amacıyla CMS için kalite ölçümlerini başlatma üzerine çalışan Pensilvanya Anlama Niteliği için Teknik Uzmanlar Paneli üyesidir. İletişim Bozuklukları lisans derecesini Marywood Üniversitesi’nden; master derecesini İletişim Bozuklukları alanından St. Louis Üniversitesi’nden almıştır. Denise VitalStim® terapisi ve VitalStim® eğitmen sertifikasına sahiptir ve ek olarak orafasiyal kas bilimi eğitimini tamamlamıştır. Amerikan Konuşma, Dil ve Duyma Derneği üyesidir ve pek çok ASHA ACE ödülleri kazanmıştır. 

 

 • CIAO Seminars ™, ASHA Onaylı bir sürekli eğitim Sağlayıcısıdır.
 • CIAO Seminars ™, sürekli eğitimin AOTA Onaylı Sağlayıcısıdır.
 • CIAO, NBCOT üyesidir.  
 • CIAO, Uluslararası Sürekli Eğitim ve Öğretim Birliği (IACET) tarafından akredite edilmiştir. CIAO, öğretim uygulamalarında uluslararası düzeyde bir mükemmellik standardı olarak tanınan ANSI / IACET Standardına uygundur. 
 • CIAO sertifika programları, Institute for Credentialing Excellence tarafından akredite edilmiştir.

 

 

DİKKAT:

 

 1. Bu eğitim CIAO Seminars ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Eğitime katılanlara CIAO Seminars ve DİLGEM onaylı ve imzalı Sertifika verilecektir.
 3. Eğitim dili İngilizce olup anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Kontenjan sınırlıdır.
 5. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
 6. Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dilgem Akademi
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.