• WISC-R (Weschler Çocuklar için Zeka Ölçeği) Uygulayıcı Yetiştirme
WISC-R (Weschler Çocuklar için Zeka Ölçeği) Uygulayıcı Yetiştirme
Ürün Kodu : OnEdu-62       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
269.39 TL   +Kdv

6 – 16 yaşlarında çocukların zeka düzeyini tespit etmek amacıyla kullanılan çok yönlü bir zeka testidir. Sözel, performans ve toplam zeka olmak üzere üç farklı zeka puanı elde edilmektedir. 10 ana alt test ve 2 yedek test olmak üzere toplam 12 alt testi bulunmaktadır. Her alt testte kullanılan materyaller farklı olup her alt farklı beceri ve yetenekleri ölçecek şekilde geliştirilmiştir. WISC-R Zeka testinin başlıca kullanım alanları aşağıdaki gibidir:

 

 • Zeka geriliği ve zeka düşüklüğü tanısı koymak amacıyla
 • Yüksek zekaya sahip olan çocukları tespit etmek amacıyla
 • Çocukta var olan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun sinyallerini vermektedir
 • Çocukta var olan Özgül Öğrenme Güçlüğünün sinyallerini vermektedir
 • Otizm spektrum bozukluklarının tanı sürecinde kullanılan birinci aşamada kullanılan bir test olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bu testin eğitimini psikolojik danışmanlar, psikologlar, özel eğitim uzmanları veya özel eğitim öğretmenleri, dil konuşma terapistleri veya patologları ve bu bölümlerin öğrencileri alabilir.

 

 

Beril Zeynep HACIOSMAN
Uzman Klinik Psikolog

 

1990 yılında İstanbulda dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Özel Taş Koleji ve Özel Elit Gençler Kolejinde tamamladım. İstanbul Aydın Üniversitesinde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra uzmanlığımı klinik psikoloji alanında yaptım. Halen Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Doktora programında eğitim görmeye devam etmekteyim. On yıldan fazla bir süre zarfında çeşitli mesleki eğitimler aldım. Tanılamada uzmanlaşmak adına süper vizyonlu test eğitimleri, psikoterapide uzmanlaşmak adına ise Dinamik Psikoterapi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoterapi ve Oyun Terapisi eğitimleri aldım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinin psikoz servisinde eğitim gördüm. Daha önce İç Gözlem Psikiyatrik ve Psikolojik Danışma Merkezinin yöneticiliğini yaptım. Şimdi ise kurucu üyesi olduğum Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsünde eğitimsel ve bilimsel araştırmalarımı yürütmekte, çeşitli özel merkezlerde tanılama uzmanı ve terapist olarak görev yapmaktayım. Özgül Öğrenme Güçlüğünün (diğer adıyla disleksinin) tanısında kullanılan yeni nesil bir test olan ve yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanmış olan TILLS TESTİ'nin baş eğitmeni ve uygulayıcısıyım. Hafta sonları meslek içi eğitimler vermekte, psikologlar, psikolojik danışmanlar ve özel eğitim uzmanları başta olmak üzere birçok meslek mensubuna yönelik mesleki yeterlilik eğitimleri düzenlemekteyim. Bu zamana kadar yayınlanmış 4 bilimsel makalem, 2 kitap bölümüm, 2 kongre bildirgem bulunmaktadır. Otizm Spektrum Bozukluğunun tanısında kullanılan PEP-3 Testinin geçerlilik ve güvenirlik çalışması şu an üzerinde çalıştığım birkaç projeden biridir.

 

DİKKAT!

 1. Bu eğitim Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü ile DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir. 
 2. Bu eğitim; Anlatım, Rol-Playing Çalışmalarıyla Uygulama, Puanlama, Yorumlama, Raporlanma şeklinde yapılacaktır.
 3. Eğitim sonunda hedef, katılımcıların hepsinin hangi vakada bu testi uygulayacağına karar verebilmesi; Testi Uygulayabilmesi, Puanlayabilmesi, Yorumlayabilmesi ve Test Raporu yazabilmesi olup TAM ÖĞRENME’ dir.
 4. Katılımcılara eğitmen tarafından sınırsız süre ile birebir süper vizyon hakkı tanınacaktır.
 5. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
 6. Hedef Kitle: Psikolog, Okul Öncesi Öğretmeni, Anaokulu Öğretmeni, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Özel Eğitim Öğretmeni, Dil ve Konuşma Terapisti, Ergoterapist, Sınıf Öğretmeni, Odyolog ve bu alanlarda okuyan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri
 7. Belgelendirme: Bu eğitime katılan ve  süpervizyon aşamasını başarı ile tamamlayan katılımcılara Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü ile DİLGEM onaylı ve imzalı UYGULAYICI SERTİFİKA BELGESİ verilecektir.
 8. Katılımcılar dilerlerse ek ücret ödeyerek materyal çantası edinebilirler; bu materyal çantasının içinde her bir alt testin yönergelerini ve puanlama tablolarını barındıran eğitim kitabı, her bir alt test sırasında kullanılacak farklı materyaller, kayıt ve uygulama formları, örnek rapor yer alacaktır. Ayrıca katılımcılara eğitim sırasında kullanılacak power point vb. sunum dosyaları ile eğitim materyalleri ücretsiz olarak verilecektir.
 9. Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra ZOOM uygulamasını (https://zoom.us/) indirmeleri gereklidir.
 10. Önemli Not; Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dilgem Akademi
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.