• Kekemelik Terapisinde Yaşa Özgü Bilişsel, Duygusal ve Davranışsal Analiz
Kekemelik Terapisinde Yaşa Özgü Bilişsel, Duygusal ve Davranışsal Analiz
Ürün Kodu : OnEdu-18       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
1,346.96 TL   +Kdv

Bu eğitim hali hazırda kekemelikle ilgili ön bilgileri olan Dil ve Konuşma Terapistlerine yöneliktir. Aynı zamanda “Okul Öncesi Dönemde Kekemelik Değerlendirmesi ve Terapisi”, “Okul Çağı Çocuklarında Kekemelik Değerlendirmesi ve Terapisi”, "Ergen ve Yetişkinlerde Kekemelik Değerlendirmesi ve Terapisi" başlıklarından oluşan eğitim dizisinin ilkidir. Katılımcıların, eğitimin her aşaması için kendi çalıştıkları vaka örneklerini getirmeleri bu çalıştayın önemli bir parçasıdır. Her ne kadar giriş bölümünde ana hatlarıyla kuramsal çerçeve tartışılacak olsa da çalıştayın odak noktası, kekeleyen bireylerle çalışırken kullanılabilecek pratik becerilerdir. Söz konusu becerilerin kazanımı için video izleme ve canlandırma etkinlikleri planlanmaktadır. 

 

Açıklama: Bu eğitimde kekemelik olgusu, kekemeliğin ortaya çıkışı, gelişimi ve şiddetlenmesi ile ilgili güncel bilgiler üzerinde durulup bilişsel-davranışsal terapi yaklaşımının kuramsal çerçevesi üzerinde durulacaktır. Ayrıca kekemeliğin farklı yaş gruplarında (okul öncesi, okul çağı ve ergen/yetişkin) analiz edileceği diğer günler için temel oluşturulacaktır.

 

Öğrenme Çıktıları: Bu bölümün sonunda katılımcılar;

 1. Kekemeliğin nedenlerine, gelişimine ve klinik uygulamalara dair güncel modellerle ilgili bilgilerini artırırlar; 
 2. Kanıta-dayalı uygulamalar, ortak faktörlerin rolü ve terapist olarak kendi rolleri hakkında bilgilerini artırırlar;
 3. Terapilerin etkililiğini nasıl en üst düzeye çıkarabilecekleri öğrenirler; 
 4. Klinik vaka değerlendirmesi, işlevsel ve anlam analizleri konusunda eğitilir ve öğrendiklerini kendi vakaları üzerinde uygularlar.

 

 

 

 

Prof. Dr. Kurt EGGERS 
Uluslararası Akıcılık Birliği (IFA) Başkanı

 

Kurt EGGERS, tıp fakültesini bitirmiş, konuşma terapisi alanında yüksek lisans yapmış ve doktorasını Biomedikal Bilimler & Gelişimsel Psikoloji alanında tamamlamıştır. Belçika Thomas More Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları bölümünde Doçent unvanı ile araştırmacı olarak, Finlandiya Turku Üniversitesi Psikoloji ve Dil & Konuşma Bozuklukları bölümünde Doçent unvanı ile hoca olarak, ayrıca da Finlandiya Oulu Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Avrupa Akıcılık Bozukluklarında Klinik Uzmanlık (European Clinical Specialization in Fluency Disorders—www.ecsf.eu) kurumunun koordinatörü, Uluslararası Akıcılık Birliği’nin Başkanı (www.ifa.org) ve Uluslararası Logopedi ve Foniatri Birliğinin (www.ialpasoc.info) akıcılık komitesi üyesidir.  Eggers, klinik uygulamalarda tecrübeli olmakla birlikte uluslararası ölçekte eğitimler vermiş ve araştırmalar yayınlamıştır. Araştırmalarında, farklı vaka gruplarında kekemelik ve akıcılık bozuklukları üzerinde dikkat, yürütücü işlevler ve kişisel özelliklerin rolünü çalışmaktadır.

 

DİKKAT:

 1. Bu eğitim Uluslararası Akıcılık Birliği (IFA) Başkanı Prof. Dr. Kurt EGGERS ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Belgelendirme: Bu eğitim sonunda katılımcılara DİLGEM onaylı ve Prof. Dr. Kurt EGGERS  imzalı SERTİFİKA verilecektir. 
 3. Eğitim Dili: Eğitim dili İngilizce olup İngilizce bilmeyen katılımcılar için anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Hedef Kitle: Dil ve Konuşma Terapistleri, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları ve bu alanlarda okuyan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri.
 5. Kontenjan: 40 kişi ile sınırlıdır.
 6. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
 7. Önemli Not; Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dilgem Akademi
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.