• Hızlı-Bozuk Konuşmada Değerlendirme ve Terapi
Hızlı-Bozuk Konuşmada Değerlendirme ve Terapi
Ürün Kodu : OnEdu-108       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
615.35 TL   +Kdv

Bu çalışma akıcı konuşma bozuklukları hakkında zaten bazı temel bilgilere sahip olan konuşma ve dil terapistlerine yöneliktir. Çoğu Dil ve Konuşma Terapisti (SLP), kekemeliğe zaten aşina olmakla berbaber hızlı-bozuk konuşma rahatsızlığına o kadar da aşina değildirler. Hızlı-bozuk konuşma, konuşma kliniklerinde sıklıkla görülen bir konuşma akıcılığı bozukluğudur ve düzensiz konuşma hızı ve ritmi, anlaşılır olmakla ilgili sorunlar ve anormal ifade kalıplarıyla birlikte hızlı sarsıntılı konuşma atakları ile karakterize edilir. Sadece son on yılda, ancak daha spesifik yayınların çıkmasıyla birlikte, bozukluğa karşı artan bir ilgi oluşmuştur. Bazı tanımlar ve teorik çerçeveler de tartışılacak olmakla beraber, eğitimin odak noktası öncelikle hızlı-bozuk konuşması olan hastaların değerlendirilmesi, teşhisi ve tedavisinde pratik beceriler kazanmak olacaktır.

 

Öğrenme Çıktıları

 

 • -Katılımcılar, hızı-bozuk konuşmanın tanımları, semptomatolojisi ve epidemiyolojisi hakkında daha fazla bilgiye sahip olurlar.
 • -Katılımcılar Hızlı-Bozuk Konuşma Yordama Envanteri’ni yönetebilir ve yorumlayabilir.
 • -Katılımcılar, farklı protokolleri kullanarak nicel ve nitel konuşma analizleri (konuşma hızı, akıcılık analizleri, konuşma motor becerileri) yoluyla dağınıklığı değerlendirebilirler.
 • -Katılımcılar kekemelikle ayırıcı tanı koyabilirler.
 • - Katılımcılar hızlı konuşma bozukluğu için tedavi ve tedavi hedeflerinin seçimi konusunda bilgi sahibi olurlar.

 

 

 

 

Prof. Dr. Kurt EGGERS 
Uluslararası Akıcılık Birliği (IFA) Başkanı

 

Kurt EGGERS, tıp fakültesini bitirmiş, konuşma terapisi alanında yüksek lisans yapmış ve doktorasını Biomedikal Bilimler & Gelişimsel Psikoloji alanında tamamlamıştır. Belçika Thomas More Üniversitesi Dil ve Konuşma Bozuklukları bölümünde Doçent unvanı ile araştırmacı olarak, Finlandiya Turku Üniversitesi Psikoloji ve Dil & Konuşma Bozuklukları bölümünde Doçent unvanı ile hoca olarak, ayrıca da Finlandiya Oulu Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Avrupa Akıcılık Bozukluklarında Klinik Uzmanlık (European Clinical Specialization in Fluency Disorders—www.ecsf.eu) kurumunun koordinatörü, Uluslararası Akıcılık Birliği’nin Başkanı (www.ifa.org) ve Uluslararası Logopedi ve Foniatri Birliğinin (www.ialpasoc.info) akıcılık komitesi üyesidir.  Eggers, klinik uygulamalarda tecrübeli olmakla birlikte uluslararası ölçekte eğitimler vermiş ve araştırmalar yayınlamıştır. Araştırmalarında, farklı vaka gruplarında kekemelik ve akıcılık bozuklukları üzerinde dikkat, yürütücü işlevler ve kişisel özelliklerin rolünü çalışmaktadır.

 

DİKKAT:

 1. Bu eğitim Uluslararası Akıcılık Birliği (IFA) Başkanı Prof. Dr. Kurt EGGERS ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Belgelendirme: Bu eğitim sonunda katılımcılara DİLGEM onaylı ve Prof. Dr. Kurt EGGERS  imzalı SERTİFİKA verilecektir. 
 3. Eğitim Dili: Eğitim dili İngilizce olup İngilizce bilmeyen katılımcılar için anında çeviri hizmeti verilecektir.
 4. Hedef Kitle: Dil ve Konuşma Terapistleri, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları ve bu alanlarda okuyan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri.
 5. Kontenjan: 40 kişi ile sınırlıdır.
 6. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
 7. Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dilgem Akademi
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.