• Hanen 4 “I” to Socialize
Hanen 4 “I” to Socialize
Ürün Kodu : OnEdu-124       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
2,918.40 TL   +Kdv

 

 

 

Eğer otizmli küçük çocuklarla veya sosyal iletişim zorlanmaları olan çocuklarla çalışıyorsanız, sizin başarınızda aile katılımının payının çok büyük olduğunu bilirsiniz. 

Hanen™ eğitimi sosyal iletişim zorlanmaları olan çocuklu ailelerin katılımını arttırarak tedaviye destek sağlayarak en iyi sonuçları almak için geliştirilmiş yoğun bir eğitimdir. 

 

Eğitimin İçeriği;

 

 • Çocukların sosyal iletişimini değerlendirmek ve sonraki adımları belirlemek için araştırmaya dayalı bir protokol – Kapsamlı bir control listesi, bir çocuğun sosyal iletişim aşamasına odaklanmanıza ve bir sonraki hedefinin ne olabileceğini belirlemenize yardımcı olur.
 • Hanen’in kanıta dayalı “More Than Words®” programından alınan bir dizi duyarlı etkileşim stratejisi- Bu stratejileri ebeveynlerle paylaşacaksınız, böylece çocuklarının günlük aktiviteler ve rutinler dahilinde uzun, keyifli etkileşimlere grime becerilerini kolaylaştırabilecekler.
 • Yetişkin öğrenimi ilkelerine dayanan yapılandırılmış bir ebeveyn koçluğu çerçevesi – bu, yetişkin öğrencilerin ihtiyaçlarını dikkate alan ve ebeveynlerin stratejileri uygulamasını ve genelleştirmesini etkili bir şekilde destekleyen açık, 4 adımlı bir koçluk modelinden oluşur.

 

Bu online eğitim program 3 hafta boyunca verilmektedir. Eğitim, haftada 2 canlı module bölünür – her modül 2.5 ila 3 saat çalışır. Öğrenme etkinlikleri arasında atölye öncesi ödevi, kendi kendine çalışma kısımları, online küçük grup etkinlikleri ve program eğitmeni tarafından kolaylaştırılan diğer katılımcılarla canlı online oturumlar yer alır. 

Online program, yüz yüze versiyonla aynı eğitimi ve deneyimi sağlar ancak seyehat etmeye gerek yoktur- eğitim çalışmasının tamamı evden bir bilgisayar veya tabler üzerinden yapılabilir. Katılımcılar aldıkları bu eğitimi ailelerle yüz yüze veya online ortamlarda birebir çalışmalarını desteklemek için paha biçilemez bulacaklar. 

 

Neden bu programı seçmelisiniz?

 

“ITSJC personeli bu eğitimi çok sevdi; Hanen ile profesyonellik, bilgi, ilgi çekici format ve genel eğitim deneyimindenden çok etkilendiler! Personel,  Mart ayında başladığından beri diğer sanal eğitimlere katıldı ve Hanen herkesin beklentilerini fazlasıyla aştı ve diğer kurumların model alacağı çıtayı belirledi. Yaşasın!!”

Monica L. Ross
M.S.Eğitim Liderliği, M.S. CCC-SLP, ESDM Sertifikalı Program Yöneticisi

Johnson County Küçük Çocuklar için Hizmetler

 

Eğitimin Önemli Noktaları

 

 • Sosyal iletişimin farklı aşamalarında çocuklarıyla etkileşim stratejileri uygulayan ebeveynlerin video örnekleri
 • Otizmli küçük bir çocuğun ebeveyni ile Hanen koçluk modelini kullanan bir klinisyenin video gösterileri
 • Ebeveynlere stratejileri öğretmek için koçluk çerçevesinin nasıl kullanılacağına dair bir plan oluşturmanın yanı sıra, etkileşim stratejileri üzerinde uygulama ve öz yansıtma için geniş fırsat.
 • Hanen yaklaşımını günlük işlerinize etkili bir şekilde entegre etmek için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir dizi kapsamlı kaynak. Çeşitli broşürler ve videolar çevrimiçi olarak indirilebilirken, rehber kitaplar eğitimden önce satın alınabilir. 
 • Bu eğitimin sonunda, otizmli küçük çocukların yalnızca belirli sosyal iletişim ihtiyaçlarını ele almak için değil, aynı zamanda ebeveynlerin bire bir, yüz yüze etkileşimler oluşturmalarını desteklemek için tam donanımlı hissedeceksiniz.

 

Bu Eğitim Kimler İçin?

 

Hanen, otizmli veya sosyal iletişim güçlüğü çeken küçük çocukları ve ailelerini destekleyen tüm profesyoneller içindir. Örneğin:

 • Erken Müdahale Uygulayıcıları
 • Erken Müdahale Sağlayıcıları
 • Erken Çocukluk Dönemi Özel Eğitimcileri
 • Özel Eğitim Öğretmenleri
 • Erken Müdahale Yöneticileri
 • Ergoterapistler
 • Fizyoterapistler
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Aile Terapistleri
 • Psikologlar
 • Bakım Personelleri/Terapi Asistanları
 • Hemşireler ve Hastane Çalışanları
 • İletişim Bozukluğu Asistanları ve Konuşma ve Dil Terapisi Asistanları

 

 

Öğrenme Hedefleri

 

Bu eğitim programının sonunda şunları yapabileceksiniz:

 1. Otizm spektrumundaki veya sosyal iletişim bozukluğu olan çocukların sosyal iletişim gelişimini tanımlamak.
 2. 4 Sosyal İletişim Kontrol Listesini kullanarak bir çocuğun iletişim aşamasını belirlemek.
 3. Sosyal iletişimin her aşamasında, çocuklar için uygun sosyal iletişim hedeflerini belirlemek.
 4. Eğlenceli ve derinleşmiş yetişkin-çocuk etkileşimlerini kolaylaştırdığı bilinen kanıta dayalı, duyarlı etkileşim stratejilerini tanımlamak.
 5. Hanen Merkezi’nin erken dil müdahalesine aile merkezli yaklaşımının tanımlamasını yapmak.
 6. Ebeveynlerin çocuklarıyla, duyarlı etkileşim stratejilerini kullanmalarını kolaylaştırmak için Hanen koçluk çerçevesini kullanmak.
 7. Ebeveynlerle etkileşimler sırasında diyaloğu kolaylaştıran belirli iletişim tekniklerini kullanmak.

 

Katılımcılar Neler Dedi?

 

“Şu ana kadar öğrendiğim her şeyi ailelere iletecek şekle getirdik! Koçluk teknikleri özellikle yardımcı oldu ve uygulamalarım üzerine düşünmemi sağladı.”

 

“Harika eğitim! Bilgi hazinemin arttığını hissediyorum.”

 

“Muhteşem eğitim! Bu fırsat bana inanilmaz keyif verdi. Ailelerle çalışırken gerçekten çok yardımcı olacak bir eğitimdi.”

 

“Planların ve başvuracak bir şeyimin olması bana amaç ve iyi bir yön verdi.” 

 

“Bugün aldığım eğitim işteki uygulamalarıma çok farklı bir bakış açısı kazandırdı.” 

 

PROGRAM:

 

 • Modül 1 - Çarşamba, 14 Ekim, 19:00  - 21:30
 • Modül 2 - Cumartesi, 17 Ekim, 19:00  - 21:30
 • Modül 3 - Çarşamba, 21 Ekim, 19:00  - 21:30  + Bağımsız Kendi Kendine Modül
 • Modül 4 - Cumartesi, 24 Ekim, 19:00  - 21:30
 • Modül 5 - Çarşamba, 28 Ekim, 19:00  - 21:30 
 • Modül 6 - Cumartesi, 31 Ekim, 19:00  - 21:30 

 

Bu program dünyanın her yerinden katılımcılara açıktır. Yukarda belirtilen tüm program Türkiye saatine göre yazılmıştır.

 

Bu program, ileriye dönük öğrenmenizin temelini oluşturan zorunlu bir Bağımsız Kendi Kendine Modül A’yı içermektedir. Modül 1’e katılmadan önce, Kendi Kendine Yönelik Ön Eğitim Modülünü tamamlamanız gerekir. Yaklaşık 60-90 dakika sürecektir.

Bu atölye, 4 koçluk metodolojisini ve beraberindeki kaynakları kullanmak için bir lisans alma ile sonuçlanan bir eğitim programıdır. Tam katılım gereklidir. Bu, her modülün tam 2,5 saatine katılmak ve kendi kendine yönetilen modülü tamamlamak anlamına gelir. Eğitim sırasında katılım takip edilecektir. Canlı oturumların hiçbir kaydı mevcut olmayacaktır. 

Devamsızlık onaylanmayacaktır. Bu eğitim programına ancak baştan sona tüm modüllere katılabiliyorsanız kayıt yaptırmalısınız.

 

Katılım şartlarının yerine getirilmemesi, durumunda sertifika verilmeyecektir ve geri ödeme de yapılmayacaktır.

 

Bu eğitim programına katılmadan önce, “More Than Words (Kelimelerden Fazlası)” kılavuz kitabına sahip olmalısınız. Bu program, katılımcıların kendilerine ait rehber kitaplarını indirimli almalarını sağlar. Bu rehber kitap eğitim boyunca kullanılır ve onsuz katılamazsınız. Rehberi e-book olarak online satın alabilirsiniz. 

 

Bu eğitimin sonunda, otizmli küçük çocukların yalnızca belirli sosyal iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için değil, aynı zamanda ebeveynleri bire bir, yüz yüze ortamlarda iletişim ve dilin temellerini oluşturan etkileşimler açısından güçlendirmek için tam donanımlı hissedeceksiniz.

 

Eğitim Programlarımızın hızlı tempolu, oldukça interaktif doğası nedeniyle, katılımcıların İngilizce yeterliliğe sahip olması gerekir (Yani İngilizce’yi anlayabilmeli, sorulara cevap verebilmeli ve o sırada öğrenilen kavramları uygulamayı ve uygulamayı içeren grup tartışmalarına rahatça katkıda bulunabilmelidirler.) Tüm materyaller İngilizce olarak sağlanacaktır.

 

DİKKAT:

 

 1. Bu seminer Kanada'da faaliyet gösteren The Hanen Centre ve DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
 2. Eğitim sonunda katılımcılara The Hanen Centre ve DİLGEM onaylı ve imzalı SERTİFİKA verilecektir.
 3. Ocak 2021 ayında yapılması planlanan It Takes Two to Talk® ve More Than Words®  Sertifika Programı'na talebin kontenjandan fazla olması durumunda sıralama Hanen 4 “I” to Socialize ™ kayıt tarihi esas alınarak yapılacaktır. 
 4. Kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır. 
 5. Son kayıt tarihi: 16 EYLÜL 2020 
 6. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dilgem Akademi
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.