• Çocuk-Ergen Danışanlarla İlk Görüşme
Çocuk-Ergen Danışanlarla İlk Görüşme
Ürün Kodu : OnEdu-105       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
94.67 TL   +Kdv

 

Çocuk ve ergen danışanlarla yapılacak ilk görüşme iki aşamalı bir süreç takip edilerek gerçekleştirilmektedir. İlk aşamada anne ve babayla görüşme sağlanarak birtakım bilgiler alınmakta, ikinci aşamada ise çocuk (veya ergen) danışanla görüşülmektedir. İki aşamada birbirinden farklı olan dinamikler söz konusudur. Ayrı ayrı ebeveyn ve danışanla gerçekleştirilecek ilk görüşmede edinilmesi gereken bilgiler, doldurulması gereken formlar, ayrıntılı bilgi edinmek adına sorulması gereken sorular, ilerleyen süreç hakkında danışanın yapılacak bilgilendirmeler, karşılaşabilecek sorunlarla baş etme stratejileri hakkında bilgi paylaşımını amaçlamaktadır. 

 

 

 

 

 

Beril Zeynep HACIOSMAN
Uzman Klinik Psikolog

 

1990 yılında İstanbulda dünyaya geldim. İlköğretim ve lise eğitimimi Özel Taş Koleji ve Özel Elit Gençler Kolejinde tamamladım. İstanbul Aydın Üniversitesinde lisans eğitimimi tamamladıktan sonra uzmanlığımı klinik psikoloji alanında yaptım. Halen Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Doktora programında eğitim görmeye devam etmekteyim. On yıldan fazla bir süre zarfında çeşitli mesleki eğitimler aldım. Tanılamada uzmanlaşmak adına süper vizyonlu test eğitimleri, psikoterapide uzmanlaşmak adına ise Dinamik Psikoterapi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoterapi ve Oyun Terapisi eğitimleri aldım. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinin psikoz servisinde eğitim gördüm. Daha önce İç Gözlem Psikiyatrik ve Psikolojik Danışma Merkezinin yöneticiliğini yaptım. Şimdi ise kurucu üyesi olduğum Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsünde eğitimsel ve bilimsel araştırmalarımı yürütmekte, çeşitli özel merkezlerde tanılama uzmanı ve terapist olarak görev yapmaktayım. Özgül Öğrenme Güçlüğünün (diğer adıyla disleksinin) tanısında kullanılan yeni nesil bir test olan ve yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanmış olan TILLS TESTİ'nin baş eğitmeni ve uygulayıcısıyım. Hafta sonları meslek içi eğitimler vermekte, psikologlar, psikolojik danışmanlar ve özel eğitim uzmanları başta olmak üzere birçok meslek mensubuna yönelik mesleki yeterlilik eğitimleri düzenlemekteyim. Bu zamana kadar yayınlanmış 4 bilimsel makalem, 2 kitap bölümüm, 2 kongre bildirgem bulunmaktadır. Otizm Spektrum Bozukluğunun tanısında kullanılan PEP-3 Testinin geçerlilik ve güvenirlik çalışması şu an üzerinde çalıştığım birkaç projeden biridir.

 

 

DİKKAT!

  1. Bu eğitim Psikoterapi ve Psikoloji Uygulamaları Enstitüsü ile DİLGEM işbirliğiyle organize edilmektedir.
  2. Hedef Kitle: Psikolog, Okul Öncesi Öğretmeni, Anaokulu Öğretmeni, Çocuk Gelişimi Uzmanı, Özel Eğitim Öğretmeni, Dil ve Konuşma Terapisti, Ergoterapist, Sınıf Öğretmeni, Odyolog, Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı ve bu alanlarda okuyan Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencileri​
  3. Seminere katılmak için ZOOM uygulamasının (https://zoom.us/) eğitimde kullanılacak cihazlara indirilmesi gerekmektedir.
  4. Eğitimden önce ZOOM programını bu linkten test edebilirsiniz; www.zoom.us/test
  5. Önemli Not; Katılımcıların satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra aşağıda yer alan linke tıklayarak eğitim platformuna kayıt yapmaları gerekmektedir. Satın alma işlemini gerçekleştiren ve aşağıda yer alan linke tıklayarak kayıt yapan katılımcılara, mail yolu ile kişiye özel eğitime katılım linki gönderilecektir.

 

 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Ürün Etiketleri
Dilgem Akademi
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.